forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 18 sty 2018, o 13:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 15:06 
Pocz?tkuj?cy
Pocz?tkuj?cy

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na zabawę taneczną "Pod dębem"!

Na pożegnanie lata ostatnia z zabaw tanecznych "na dechach" z cyklu "Lato na wsi". Do tańca przygrywać będą kapele ludowe z regionu radomskiego. Zabawa odbywać się będzie w godzinach: 14:00 - 20:00.

Ceny biletów:

normalny 10 PLN
bilet ulgowy 6 PLN
bilet rodzinny 20 PLN

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 10 wrz 2013, o 16:51 
Pisarz
Pisarz

Kozienice, Skarżysko porządne imprezy, a u nas jak zwykle "wieś"... na coś poważnego będzie trzeba poczekać do następnych wyborów prezydenckich... taka prawda

PostNapisane: 10 wrz 2013, o 18:22 
Pocz?tkuj?cy
Pocz?tkuj?cy

Nie wiem, ja się w politykę nie mieszam.... (choć rzeczywiście ciekawych imprez brakuje)

W każdym razie jak już jesteś taki "miastowy" to chciałbym zauważyć, że paradoksalnie najbardziej muzyką ludową interesują się oraz kultywują jej tradycje ludzie z... dużych miast. Z kolei własnie ludzie ze wsi wstydzą się własnych korzeni. :-)
Myślę, że nie musimy mieć wcale kompleksów, za to możemy być dumni ponieważ nasz region słynie z folkloru i jest znany jako ten gdzie tradycja zachowała się najsilniej w Polsce. To do muzyków z Radomszczyzny przyjeżdża najwięcej uczniów z całej Polski, a najsłynniejszy skrzypek ludowy w kraju to zmarły niedawno Jan Gaca.
Warto również zauważyć, że z Muzeum Wsi Radomskiej związane są początki Kapeli Ze Wsi Warszawa, słynnego na całym świecie (bardziej niż w Polsce) zespołu folk i world music, którego jeden z członków własnie na takiej imprezie poznał tę muzykę
i stwierdził, że chce się nią zajmować. 8)

http://www.youtube.com/watch?v=McOCdwfDguc
http://www.youtube.com/watch?v=mZqLIuuxCy0
Muzyka jest naprawdę niezwykła lecz niestety większość ludzi jej nie zna, a tradycja zanika więc zabawy w muzeum uważam za coś wartościowego.

PostNapisane: 10 wrz 2013, o 19:57 
Pisarz
Pisarz

ja też nie siedzę w polityce (drażnią mnie programy z dyskutującymi politykami), ale ostatnio dobre koncerty zaserwował nam Kosztowniak przed samymi wyborami (kampania za miejską kasę), od tego czasu bida

co do repertuaru, nie oceniam jakości artystycznej, ale atrakcyjność, a tak po prostu było taniej... żeby na ciekawsze imprezy jeździć do Kozienic to wstyd

sorry mimo walorów artystycznych i tradycji to nie jest żadna atrakcja dla przeciętnego Kowalskiego... zapytaj kogoś co lepsze kapele ludowe czy np. Lady Pank

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]