forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 21 sty 2018, o 05:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2003, o 12:01 
Site Admin
Site Admin

Topic o tym jak to bylo super dawniej i wogole podrzucil mi pomysl na spisanie calej historii internetu w Radomiu, ludzi z nim zwiazanych itp. wiekszosc z tych rzeczy bedzie obracac sie wokol kanalu #radom, dlatego tez ten topic wisi tutaj...

Pozniej ktos utalentowany humanistycznie zlozy to w kupe i powstanie historia powszechna #radom :)

co wy na to? wiem ze czesc jest juz napisana w topiku "kiedys to byly czasy", ale... piszemy? ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2003, o 12:53 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

Mi sie nie chce ;))) juz raz pisalem...;]
Moge tylko wstep zapisac...

Letni poranek, zasuwam"7" na Politechnike Radomska z nadzieja ze ktores z 2 miejsc dostepowych (z ktorych jedno notorycznie zajete przez pewnego osobnika) jest jeszcze wolne...ufff na szczescie znow mi lucky dopisalo i miejsce nalezy do mnie...oczywiscie wpuszcze nowe osoby gdy beda chcialy sprawdzic e-mail, ale nie ma bata to miejsce jest juz zajete az do konca otwarcia Katedry Informatyki...Zapas zywnosci aby przetrwac te 8 h (od 7:00 do 15:00 czy jakos tak ;P) oczywiscie tez zabrany...Tu jak zwykle spotykam 3 stalych bywalcow...Dwoch z nich miesza przy jakims tam czarnym ekranie, dziwni sa ;), zdecydowanie podoba mi sie Windows ;) No ale coz...odpalam mIRCa, wskakuje na kanal...uuuu nikogo -- nic moze pozniej ktos sie zjawii..
Mija kilka godzin, jest Zminek, widac juz sie obudzil, mieszkajac w akademiku w ktorym dostep do sieci ma z wlasnego pokoju, nie musi zrywac sie tak wczesnie aby moc z niego korzystac...no nic, Zminek musi uciekac...pojawia sie krdian -- ooo jakas nowa twarz, nie widzialem jegomoscia...probuje bajerowac i wypytac skad jest, z jakiej dzielnicy itp...ale on odpowiada ze zaraz mi pokaze gdzie siedze...kheheh tak sobie mysle, ciekawe w jaki sposob, taki czarodziej z niego to pewnie nie jest, w koncu moze nas dzielic tysiace mil...wchodzi ktos do salki, czuje ze zaczynam palic sie ze wstydu... :oops: to jeden z tych co czesto siedza przy tym czarnym ekranie...wskazuje palcem...juz wiem ze jest czarodziejem ;] Mijaja kolejne dni wakacji, zaczynam sobie uzmyslawiac ze ja tez w sumie przeciez mam dostep do tego czarnego ekranu, wszak posiadam konto e-mail na kiuxie...Coz postanowilem, bede czarodziejem takim jak krdian :twisted:
Chopaki postanawiaja mnie koedukowac [z pozytywnym skutkiem ;P], dostaje konto na studencie ze screenem (khehe na kiuxie nie bylo ;P screena) i pierwszy skrypt atlantis (tak sie zwal ?), ktory bardzo szybko zamienilem na killer.irc. Za jakis czas postanawiamy utrzymac kanal, rozkrecic go troche, staje pierwszy bot RadBot :) Szkoda tylko ze prad nam wylaczaja o 15:00...jak jest kanal to musi byc i takeover...a przy takich warunkach to nie bylo trudno...
Ludzie z CC zaczynaja nam mieszac szyki...[tu jest luka w pamieci bo nie pamietam w koncu jak odzyskalismy kanal od Japcoka, choc pamietam co robilismy aby go odbic ;P ]...Po pewnym czasie postanawiamy postawic bota u Zminka w akedemiku, narodzil sie Zminbot [a pozniej Zminbotka ;P]...kanal zaczyna sie rozkrecac...ludzie coraz chetniej zaczynaja przebywac na kanale, nie ma juz efektu wejscia na kanal i wyjscia z niego bo jest pusty. Juz mamy nawet 7 stalych bywalcow, yeah to dopiero sukces :mrgreen: :mrgreen:, ale z dnia na dzien coraz wiecej ich przybywa...

...dobra koniec....tyle historii powstania kanalu ;] szczegoly juz kiedys opisywalem a dzis pamiec juz nie ta...

Oficialna date powstania kanalu mozna przyjac na podstawie pewnego e-maila:

Cytuj:
Autor:Darek Rubinkiewicz (rubind@kiux.man.radom.pl)
Temat:Wazna wiadomosc
View: Original Format
Grupy dyskusyjne:pl.irc
Data:1997/09/11

Oglaszam wszem i wokol ze juz jest kanal #radom
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na ten kanal.
Zazwyczaj ktos jest na nim
to tyle :)))
na razie
aha radbot to automatik chyba wiecie o co chodzi :)))))
piszcie do mnie na
e_mail:rubind@kiux.man.radom.pl
Dariusz 'Voder' Rubinkiewicz

Pozdrowka ;)

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2003, o 08:52 
Site Admin
Site Admin

Voder napisał(a):
[tu jest luka w pamieci bo nie pamietam w koncu jak odzyskalismy kanal od Japcoka, choc pamietam co robilismy aby go odbic ;P ]

ja tez dokladnie nie pamietam... ale wtedy to zazwyczaj zalatwialo sie to flood'em pinguf, zeby sam serwer wywalil user'a. Pameitam tez ze wtedy to nawrzucalem Japcok'owi i chlopak pozniej sie na nas ponoc obrazil (znaczy na mnie) i ze poprzez Paule (ta z CC) go przepraszalem... no i kilka dni po tym zbluchaniu Japcok'a uf koles dal mi prace w CC :D

Voder, gdzie to opisywales? na irc-radom? hmm, moze w archiwach cos jeszcze lezy... trzebaby to przejrzec kiedys :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2003, o 12:28 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Dla osob mlodych i nie uswiadomionych

kiux to stary serwer HP 9000 z 20GB dysku oraz 512MB ramu i 2 procesory PaRiSC 100MHz dzis to raczej bardziej nadaje sie na zlomowanie (chociaz calkiem niezle spelnia swoje funkcje ponad 3000 kont email) ale wtedy (1994 r) to byla maszyna o wydajnosci ktorej posiadacze amig i pierwszch 486 mogli tylko pomarzyc)

Na tomiast student to juz zupelnie inna historia .
A walsnie moglby mi ktos powiedziec kto byl pierwszym administratorem serwera studenckiego?
Bo slyszalem kilka sprzecznych informacji
(a kto nastepnym)

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2003, o 13:54 
Site Admin
Site Admin

oj Kiux to byla maszyna :) super lamacz jednostek w SETI@Home ;)
pamietam jak okupowalismy jego procki z Voder'em :) ja jeden, on drugi i liczylismy SETI na kiux'ie zanim sie ktos nie kapnal i nie zablokowal mozliwosci odpalania wlasnych progsuf na serwerze :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2003, o 22:32 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

Kaman, chopaki, opowiedzcie czesc dalsza :)

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2003, o 01:52 
Site Admin
Site Admin

ja moze jutro jak znajde chwile czasu to cos napisze... ale najlepiej zeby przede mna napisal cos Zminek, krdian albo ktos z CC... wtedy wszystko bedzie chronologicznie :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2003, o 00:16 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Wiem z dosyc pewnego zrudla ze powaznu wklad w rozwoj radomskiej sceny internetowej mialo pewne kolo naukowe TRANSNET.

Mozecie tak w skrocie powiedziec czym ono sie zajmowalo przynajmniej z teorii?

Jakis rok temu zostalo ono reaktywowane po polrocznej przynaleznosci zostalem jego prezesem (znaczy wice). (a sam jestem z wydz mechanicznego dobre co :) )
Ale do dzis nie wem czym to kolo sie zajmuje
Moglby mnie ktos uswiadomic
:roll:

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2003, o 11:54 
Site Admin
Site Admin

gito napisał(a):
Wiem z dosyc pewnego zrudla ze powaznu wklad w rozwoj radomskiej sceny internetowej mialo pewne kolo naukowe TRANSNET.
:roll:

hehe, chyba tylko tyle, ze dalo sprzet na starego studenta, jakis zlom :))
radomska scena nie miala oficjalnie nigdy nic wspolnego z polibuda (i dobrze).
Nieoficjalnie, pierwsze spotkania odbywaly sie w sali ... hmmm 3/4, kurde jak bede w KI to sprawdze :P
A co do irc'a. to pamietam jak we 3 siedzielismy i dobijalismy kanal :) poszly floody, pingi i wszystko co mielsimy wtedy pod lapami. Nie byla to latwa walka ze wzgledu na wolne lacze
polibudy (krazyla anegdota, ze PR ma najlepiej zabezpieczona siec w Polsce, przy takiej predkosci kazdy hacker sie zniechecal :P ).
Do tego musielismy (poki sam nie zalatwilem z naskiem ustawienia revDNS'a) "chodzic" przez
inne sieci, poniewaz admin polibudy (pan K.) nie ustawil dnsow.

btw. wlasnie sobie uswiadomilem , ze ja tez bylem z mechanicznego :)) gito ziomaluuu ;))

ok, wracam do roboty, moze jeszcze tu kiedys cos skrobne :))

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2003, o 22:30 
Site Admin
Site Admin

Cytuj:
Nieoficjalnie, pierwsze spotkania odbywaly sie w sali ... hmmm 3/4, kurde jak bede w KI to sprawdze

nie musisz, to byla 3 :)
a 1 to byl gabinek pana K. o ile sie nie myle i miejsce moich "posiedzen" na sieci przez jakis czas (ma sie te wkrety na PR ;)) do momentu gdy odkrylem piekny swiat i jego mieszkancuf w sali nr. 3 (o ile to mozna sala nazwac... taki pokoj na 8 osob max :D)
Cytuj:
ok, wracam do roboty, moze jeszcze tu kiedys cos skrobne

myslisz ze ci ktos uwierzy ze pracujesz? :D przyznaj sie ze odkryles pasjansa pod linuxa z opcja Multiplayer i z grzesiem ostro nad nim "pracujecie" :mrgreen:
no a powaznie, to pojawialbys sie czesciej :)

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2003, o 00:03 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Teraz sie troszke po zmienialo :)

1 -skaldzik kiedys (zalkiem niedawno) stal tu student
2 - z?omownia kilka bardzo starych kompow p133 lub cos kolo tego tu sa wpuszczani studenci ktorzy chca kozystac z netu gdy sale sa zajete
3- pokoj nauczycielski miejsce w ktorym wypija sie litry kawy i gdzie osatni na komputerze znalazlem 67 roznych wirosow :)
4,5 sale komputerowe calkiem sprawne maszynki
6 sala wykladowa :)

217 pokoj mgr K :)

a jest jeszcze druga katedra informatyki tam kolo hiper novy tam w tym budynku co byla kiedys szkola ochrony srodowiska czy cus
teraz pol budynku to katedra informatyki a drugie pol to budowlanka.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lut 2003, o 00:13 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

co do mgr K. no coz mozna z nim prawie wszystko zalatwic ale to trwa, dlatego trza sie czesto przypominac taki teraz zapbiegany chodzi zalatwia umowy odnsnie tego lacza 2Gb/s.
Ale zlego slowa nie dam powiedziec tylko dzieki niemu student dostal prawdziwa maszynke ktorej nie jedna firma by sie nie wpostydzila.
Na razie tymczasowo ale cos czuje ze dosatniemy ja na stalo bo K. chce odciazyc kiuxa (staruszek ledwo zipie) od studentow, a na nowych serwerach beda konta tylko dla nauczycielow :) (siedlisko wirusow i spamu :jezor: )

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2003, o 13:57 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

To jesli chodzi o Polibude i Studenta i Transnet to co moge powiedziec to...
Na poczatku student stal w sali 3...w 1 byl jakis pokoik nauczycieli czy jakos tak...byl tam jeden komputer ;) Czesto go okupowalem z niejakim Philipe siedzac przy jednej klawiaturze ;] Krdian sie wyniosl do CC, my kombinowalismy jak zalatwic by student mial prad 24h na dobe ;] Chmielik zaczal pracowac w Instytucie wiec automatycznie Student wywendrowal do 217...nigdy nie zapomne tych wentylatorow Kiuxa ;]...gdy przestalem wizytowac polibude stal dalej...a pozniej cozz...to wolne lacze powodowalo ze korzystanie z shella na PR mijalo sie z celem...nawet nie zauwazylem kiedy zniknal :( :( :(

Co do Transnetu -- coz kolo naukowe, jak to kolo naukowe :) Targi w Poznaniu, wyjazd do Wisly (wraz z komputerami z PR, modemem i limitem polaczen na pokazna sumke ;P)...tam doksztalcalismy swoja wiedze porankami ;P wieczorami grywalismy w bilarda...bawilismy sie wraz ze studentami/tkami z tzw "zerowki"..
Reszta moge przy piwie dopowiedziec ;)

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2003, o 20:39 
Site Admin
Site Admin

student nie tyle zniknal ze sceny, co zostal przejety pod administracje jakiegos jelopa, ktory wycial konta tym co nie byli studentami PR (czyli wiekszosc skladu). wtedy tez sluch po studencie zaginal... albo to ona przestal o nas slyszec... bo po co pamietac o czyms, czego nie mozna uzyc? :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2003, o 20:48 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

a moglby mi ktos powiedziec kto byl pierwszym adminem studenta, a kto nastepnym itd
I kiedy zostal uruchomiony?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]