forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 19 sty 2018, o 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 19:15 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Nie zd??y?em pój?? do kina na ten film,i nie wiem czy go jeszcze graj?,bo s?ysza?em ?e 11 wrze?nia ma wyj?? na dvd film z nieocenzurowan? wersj?.Oczekiwania co do filmu mia?em naprawd? du?e,podobnie jak z filmami Scorsese.S?ysza?em wiele pozytywnych opinii o Larsie,oraz o skandalach zwi?zanych z filmem Antychryst.Ale by?em g?ównie nastawiony na film,spodziewa?em si? czego? dobrego i nie zawiod?em si?.W ko?cu obejrza?em ten film na komputerze.Jest to w sumie horror ale podany w innym patencie.Horror,który ma pod?o?e psychologiczne,i lepi si? momentami z gatunkiem dramatu.Nie zabraknie tu równie? kilka scen które prawdopodobnie wzbudzi?y skandal.Wszystko jest podane w rozdzia?ach.Du?e wra?enie robi równie? muzyka,która nakr?ca klimat filmu i budzi niepokój.Przyznaj? ?e z twórczo?ci? Von Triera mia?em kontakt poprzez serwisów filmowych,a nigdy filmu ?adnego jego nie obejrza?em. Dopiero wzi??em si? za "Antychrysta" i spodoba? mi si? ten film z ka?dej strony.Cho? nie gustuj? w takim typie filmach,to jednak chcia?em obejrze? i obejrza?em tak cz?sto ostatnimi czasami chwalony i wy?miany przez ró?nych widzów dzie?o Larsa Von Triera i nie zawiod?em si? :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 3 wrz 2009, o 13:25 
Wierszokleta
Wierszokleta

Ja mam do?? mieszane odczucia co do tego filmu. Bezapelacyjnie fenomenalny jest czarno-bia?y prolog oraz aria do niego dobrana (Il duolo infranga queste ritort de' miei martiri sol per pieta (“Niech ból zerwie wi?zy mojego m?cze?stwa, przez lito??”) ). Po prostu rewelacja!!!
Mia?am nadziej?, ?e dalej b?dzie równie dobrze...
Niestety jak dla mnie film wieje nud? przez wi?ksz? cz???. Niezbyt trafia te? do mnie teoria antychrysta jako natury....za to jednak w?tek o palonych na stosie kobietach zinterpretowany przez bohaterk? da? mi do my?lenia (ale to ju? zostawi? dla siebie).
Faktycznie, sceny s? kontrowersyjne i ze wzgl?du na swoj? ?mieszno?? (scena z lisem) jak i ze wzgl?du na okrucie?stwo i swoisty naturalizm. Niektórzy twierdz?, ?e niektóre z nich s? zb?dne...ale w sumie po d?u?szym zastanowieniu to chyba niekoniecznie (aczkolwiek ten lis czy chaos móg?by by? jednak jako? inaczej uj?ty).

Jednym zdaniem film na pewno jest wart obejrzenia, prowokuje do ró?nych dyskusji.

PostNapisane: 3 wrz 2009, o 21:41 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

do mnie trafi?a teoria Antychrysta jako natury,dlatego ?e natur? mo?na t?umaczy? nie tylko w dos?ownym s?owie znaczeniu co ziele? itp. ale równie? natura miejska (miasto) w którym wiele z?ych rzeczy si? dzieje i ci?gle zastanawiamy si? dlaczego? (swoisty chaos,w którym nie ma ?adnego racjonalnego wyt?umaczenia,inaczej mo?na to okre?li? w dowolnej interpretacji - dom szatana).Von Trier skupi? si? na naturze,je?eli chodzi w?a?nie o szatana.Tutaj cz?owiek widzi rzeczy,których nie potrafi poj??,zadaje tylko pytanie,dlaczego tak si? dzieje? Poza tym,faktem jest ?e przez d?u?szy czas mo?e wia? monotoni?,ale uwa?am ?e dobrze zosta? zrobiony,bez ?adnych przekombinowa?,ogl?da?o mi si? ten film podobnie jak Syriane i Michael Clayton dlatego ?e w podobnym tempie nakr?cony.Scena z lisem - te? mnie to rozbawi?o,ale nie na tyle ?eby mi to jako? przez reszte filmu specjalnie przeszkadza?o :wink:

PostNapisane: 5 wrz 2009, o 13:43 
Wierszokleta
Wierszokleta

Kurcze...im d?u?ej my?l? o tym filmie tym ch?tniej bym go jeszcze raz obejrza?a. Bo.....mo?e teraz akurat tak to odbieram, ale cz?owiek jest strasznym niewolnikiem w?asnych pragnie?. Poddaje si?, mimo (niby?) prób sprzeciwu, przyjemno?ciom i a w wielu momentach ?ród?o chwilowej rozkoszy jest jedynym co istnieje i oby si? nie wyczerpa?o.....shit! Mo?e to w?a?nie pragnienie osi?gni?cia niemal?e nirwany, najwy?szych stanów przyjemno?ci i rozkoszy jest jednocze?nie ca?ym z?em? Mo?e to w tej cz??ci cz?owieka ukryty jest Antychryst?
Mo?e dlatego w?a?nie ta wspomniana przez Ciebie natura miejska jest w takim chaosie bo bez ogródek d??ymy do w?asnych uniesie?, mimo ?e na pozór robimy tak wiele dla innych?
W choler?, mo?e za bardzo interpretuj? otoczenie za pomoc? tego filmu..

PostNapisane: 5 wrz 2009, o 16:25 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Mo?liwe ?e to co piszesz mo?e by? w tym troch? racji,patrz?c dzisiaj na ?wiat z perspektywy w?asnego "Ja",d??ymy do swojej doskona?o?ci - pracujemy nad sob?,wykonujemy prac? najlepiej jak potrafimy,staramy si? d??y? do rzeczy niemo?liwych - tylko pytanie jaka jest tego cena,czy ona wogóle istnieje,czy mo?liwe jest ?e poprzez ten stan doskona?o?ci,mo?emy sta? si? kim? gorszym ni? sobie wyobra?ali?my,i potem stawiamy pytanie jak to si? sta?o?czasem rzeczy które widzimy pierwszy raz,a z natury nigdy czego? takiego by?my nie zrobili,pchaj? nas do tego ?e chcemy lepiej pozna? t? natur?,wg??bi? si? w ni? i sta? si? jej cz??ci? - pragniemy coraz wi?cej bo ci?gle nam ma?o - jest to taka ?yciowa adrenalina która staje si? nowym prze?yciem i chwilow? przyjemno?ci? potem trafia do nas co si? sta?o i nie wiemy jak to si? sta?o ?e tak uczynili?my by? mo?e co? nami zaw?adn??o (przyk?adowo - morderstwo,uzale?nienie,fanatyzm,egoizm itp.)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]