forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 19 sty 2018, o 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2008, o 18:31 
Posteczkowy Potfur ;)
Posteczkowy Potfur ;)

"Indiana Jones i Królestwo Kryszta?owej Czaszki" re?. Steven Spielberg

Obrazek

filmweb.pl napisał(a):
Najnowsza seria przygód z jego udzia?em rozpoczyna si? na pustynnym po?udniowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) w?a?nie wymkn?li si? z r?k sowieckich agentów i wracaj? do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje si? od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), ?e jego ostatnie wyczyny nie spodoba?y si? przedstawicielom rz?du, którzy naciskaj? na w?adze uniwersytetu, aby te usun??y profesora Jonesa z uczelni. Wyje?d?aj?c z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego m?odego cz?owieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, ?e ?ywi do profesora spor? uraz?, ma te? propozycj?, która mo?e spodoba? si? ??dnemu przygód archeologowi: je?li pomo?e on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, ch?opak naprowadzi go na ?lad Kryszta?owej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przes?dów i l?ków.

Indiana i Mutt wyruszaj? do najbardziej odleg?ych zak?tków Peru – krainy staro?ytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i z?otego miasta – szybko jednak zdaj? sobie spraw? z tego, ?e nie s? sami. Na trop Kryszta?owej Czaszki wpadli tak?e sowieccy agenci pod wodz? zimnej jak lód i pora?aj?co pi?knej Iriny Spalko (Cate Blanchett). Sowieci wierz?, ?e odkrywaj?c tajemnice czaszki b?d? mogli zapanowa? nad ?wiatem. Profesor Jones i jego m?ody towarzysz musz? szybko znale?? sposób na pokrzy?owanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarni?ciem obdarzonej nadprzyrodzon? moc? Kryszta?owej Czaszki.

No ja jestem przeszcz??liwa, bo uwielbia?am trylogi? "Indiana Jones" i ogl?da?am j? chyba z kilkana?cie razy :D i wreszcie kolejna cz???, w dodatku nadal z moim ukochanym Harrisonem Fordem, powsta?a we wspó?pracy moich ulubionych re?yserów Stevena Spielberga i George'a Lucasa, no i muzyka Johna Williamsa - czego chcie? wi?cej?
Biletu do kina! :D I 123min relaxu na dobrym filmie ;]

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 18:50 
Sta?y bywalec
Sta?y bywalec

nie chodz? zbyt cz?sto do kina, ale takiej pere?ki nie mog? przegapi?. Przez Indian? omal nie zosta?am archeologiem :-D

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2008, o 17:10 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Indiana Jones mój ulubiony przygodowy film,a plakat zajebisty - w klimacie jak stare plakaty poprzednich produkcji Indiany Jonesa :)

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 01:07 
Posteczkowy Potfur ;)
Posteczkowy Potfur ;)

melvins napisał(a):
Indiana Jones mój ulubiony przygodowy film,a plakat zajebisty - w klimacie jak stare plakaty poprzednich produkcji Indiany Jonesa :)
i Harry taki... odm?odzony :D

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 11:58 
Moderator
Moderator

Martine napisał(a):
melvins napisał(a):
i Harry taki... odm?odzony :D

eee tam odmlodzony....jeszcze dobrze sie trzyma...w koncu chlopak przed.......7dziesiatka jest ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 12:40 
Posteczkowy Potfur ;)
Posteczkowy Potfur ;)

SzoguN napisał(a):
eee tam odmlodzony....jeszcze dobrze sie trzyma...w koncu chlopak przed.......7dziesiatka jest ;)
dok?adnie 13 lipca sko?czy 66 lat :D ale Harrison mia? dosy? pó?ny debiut, bo rozkwit jego kariery przypad? na lata kr?cenia pierwszych cz??ci "Gwiezdnych Wojen", kiedy by? przystojniakiem w okolicach 40ki ;] Nie mog? si? doszuka?, czy która? z cz??ci "Indiany" dosta?a Oscara, ale chyba nie... :?:

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, o 23:32 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Harrison Ford to fakt par? lat ma,ale gdy patrz? na jego twarz,gr? aktorsk? to zawsze my?l? "to ten sam aktor,stary dobry Harrison Ford" :D

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, o 22:14 
Wieszcz forum
Wieszcz forum

SUPER FILM! :)
Swietnie sie go ogl?da...

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 09:34 
Posteczkowy Potfur ;)
Posteczkowy Potfur ;)

no film naprawd? ?wietny! fabu?a bardzo zaskakuj?ca, niesamowite efekty specjalnie, no i m?ody Indy ze starym Indy'm :D wyborna uczta kinowa, chyba wybior? si? raz jeszcze :D:D:D

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2008, o 11:22 
Wierszokleta
Wierszokleta

Oj tak! Film jest super!!! Du?o ?miechu i ?wietna akcja = ogl?da si? bardzo dobrze! Polecam wszystkim.. i ma?ym i du?ym :D

PostNapisane: 2 lut 2009, o 19:32 
Moderator
Moderator

Czy my ogl?dali?my ten sam film? Jakkolwiek uwielbiam bajki i Indian? Jonesa to gdzie tam by?a zaskakuj?ca fabu?a? Poprzednie filmy mia?y co? wspólnego z prawdziwymi mitami, naukowym odkryciem, troch? zabawnym zderzeniem "zachodnioeuropejskiego bia?ego naukowca" z rzeczywisto?ci? pozaeuropejskich spo?eczno?ci i kultur. A ten film? Jak dla mnie kr?cony na si??. Oparty na fa?szywym micie kryszta?owych czaszek. Je?li si? nie myl? pierwotnie mia? mie? tytu? "Indiana Jones i kosmici". I tak by tu pasowa?o. Zabawny filmik. Co? pomi?dzy "Mumi?" a "Tomb Raiderem".

PostNapisane: 8 kwi 2009, o 20:40 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

mnie równie? nie przypad? do gustu.. :?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]