forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 17 sty 2018, o 11:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2007, o 22:08 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Czy wie ktos gdzie si? znajduj? w okolicach radomia jakies bunkry i jak mozna to jakas mapke. Wiem ?e co? jest w [puszczy stromieckiej ale nie wiem gdzie, wiem ?e co? jest w siczkach ale tez nie wiem gdzie... moze ktos pomoze...

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 16:11 
Pisarz
Pisarz

Zapewne masz na my?li okopy, ziemianki etc. pozosta?e po przyczó?ku magnuszewskim... tam tego jest sporo no i okolica ta sama.

kropka

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 17:41 
Pisarz
Pisarz

nie wiem gdzie sa okopy ale mniej wiuecej wiem gdzie ejst czolg zakopany znaczy rzeka go zasypala iles lat temu i do dzis sie niekt nie pofatygowal go odkopac :]

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 18:24 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

b@mbo napisał(a):
nie wiem gdzie sa okopy ale mniej wiuecej wiem gdzie ejst czolg zakopany znaczy rzeka go zasypala iles lat temu i do dzis sie niekt nie pofatygowal go odkopac :]

no to wchodz w zumi, rob screena i i zaznacz w paincie gdzie to mniej wi?cej jest.
Ja znalaz?em fajna stronke schronu dla poci?gów w Konewce ko?o Tomaszowa Mazowieckiego. oto link:
http://www.bunkierkonewka.eu/index.php

no postarajcie si?, ch?tnie zwiedze sobie takie miejsca na rowerze. Tylko nie piszcie o okopach bo tego moznna troche znale?? np. za janiszewem w lesie, tam te? jest chyba strzelnica "?ucznika" :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 18:44 
Wierszokleta
Wierszokleta

...

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 20:16 
Pisarz
Pisarz

zapytam ocja gdzie to dokladnie ejst pod koniec tygodnia i postaram sie wrzucic jakos takos

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2007, o 20:23 
Wierszokleta
Wierszokleta

Bunkry podane w linku znajduj? si? w odleg?o?ci ok. 27 km od Radomia w lesie ko?o miejscowo?ci Wola Gory?ska czy jak kto woli Sowie Góry. Trzeba jecha? na tras? na Jastrz?bie (przed?u?enie Zbrowskiego) a? do Jastrz?bi tam nale?y skr?ci? w lewo (aktualnie jest tam remont mostu na Radomce wi?c si? nie przejedzie - jest jednak objazd) dalej trzeba kierowa? si? na Wole Gory?sk?. Bunkry te nie s? mi obce bo od ma?ego je?dzi?em tam z rodzink? na grzybki :D, wi?c mia?em od szczeni?cych lat z nimi styczno??, a i w tamtych terenach jestem co nieco zorientowany :). W sumie mo?na znale?? tam 3-4 bunkry (trzech jestem pewien, czwarty jest bodaj?e powa?nie uszkodzony). Ko?o jednego z bunkrów znajduje si? spory dó?, pozosta?o?? po kopalni ?ó?tego piasku – oj jakie si? tam kiedy? z bratem wariackie szar?e, zako?czone saltem na piasku, robi?o :twisted: - par? lat temu mo?na tam by?o znale?? pojedyncze ?uski z pistoletów i karabinów, teraz jest tam niestety ?mietnik. Czasami dochodzi?y do mnie s?uchy jak to jaki? grzybiarz znajdywa?, zamiast dorodnego prawdziwka, star? „bombk?” na wpó? przykryt? ziemi?.
Troch? mnie zaskoczy?o zdj?cie nr 1 z powy?szego linku - czemu ? poniewa? w mojej pami?ci ten bunkier zachowa? si? jako ca?y z g?adkimi ?cianami bez uszkodze? - a tu widz? ?e cz??? ?ciany jest roztrzaskana - czy?by jaki? niewypa? si? odezwa? po tylu latach - jednak nie chc? insynuowa? bo akurat tego bunkra dawno nie widzia?em :)

Tytuł: ...
PostNapisane: 29 maja 2007, o 16:58 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Dzi?kuje wszystkim za zainteresowanie i informacje. Bede mia? co robi? w wakacje, Lewiatan móg?by? w jakim? Zumi labo szukaczu zrobic screena tego miejsca i zaznaczyc tak +/- te bunkry i wrzuci? na forum?

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2007, o 21:02 
Wierszokleta
Wierszokleta

Binek zrobi?bym to ju? wcze?niej gdyby nie to, ?e ka?da znana mi wyszukiwarka czy mapa satelitarna nie jest na tyle szczegó?owa abym móg? Ci to dok?adnie wskaza? - zumi, szukacz czy google earth odpadaj? - ale wiem ?e taka istnieje bo kiedy? korzysta?em z takiej jednej, która precyzyjnie pokazuje okolice wokó? Radomia - wi?c je?li Ty albo kto? inny zna takow? to niech umie?ci poni?ej link a wtedy szczegó?owo Ci to rozrysuj?.

Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2007, o 22:37 
Wierszokleta
Wierszokleta

Znalaz?em to co chcia?em, wi?c jutro wstawi? szczegó?owy (mam nadziej?) opis dojazdu (wraz z mapk?) do tych bunkrów.

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, o 11:22 
Wierszokleta
Wierszokleta

Czerwone kreski na mapie wskazuj? bezpo?redni? drog? do bunkrów; na mapie s? równie? zaznaczone, na niebiesko, drogi s?abo widoczne, a mog?ce by? Ci pomocne w orientacji. Kolor zielony pokazuje objazdow? drog? (to ze wzgl?du na remont na mo?cie na Radomce (2)) prowadz?c? od Jastrz?bi przez M?kosy Stare do Woli Gory?skiej – drogi tej jednak nie opisuj? (zak?adam ?e b?dziesz jecha? rowerem – w innym wypadku poprowadz? Ci? znaki informacyjne).
Jak si? dobrze przyjrzysz to wszystkie zdj?cia s? na siebie ponak?adane – co na pewno Ci u?atwi odnalezienie drogi.

•W Jastrz?bi (1) – która le?y 15 km. od Radomia - skr?? w lewo;
•Dalej prosto przez most na Radomie (2) – miesi?c temu jak tamt?dy przeje?d?a?em to by? jeszcze w remoncie, podejrzewam, ?e rowerem by? si? jako? przedosta?.
•Nast?pnie droga prowadzi przez Bartodzieje (3).
•W Woli Gory?skiej (4) skr?? w lewo;
•Po ok. 1 km. dojedziesz do figurki (5), przy której skr?? w lewo – zjedziesz tam z asfaltu i wjedziesz w piaskow? drog?, która ju? bezpo?rednio Ci? doprowadzi do bunkrów.
•Pierwszy bunkier (6) napotkasz po lewej stronie drogi - ok. 500 m od momentu wjechania do lasu. Dalej jad?c w lewo mo?esz dojecha? do starej kopalni ?ó?tego piachu (7), kto wie mo?e b?dziesz mia? szcz??cie i znajdziesz jak?? star? ?usk? :P.
•Dok?adn? drog? opisa?em tylko do jednego bunkra oznaczonego nr (6). Kolejne bunkry zaznaczy?em równie? ?ó?t? kropk? jednak nie opisywa?em dok?adnej trasy do nich, a to dlatego, ?e teren od czasu zrobienia tych zdj?? zmieni? si? troch? – pytaj?c jakiego? tubylca o drog? na pewno dotrzesz i to dych dwóch kolejnych.

Poni?ej zamieszczam mapki:

http://img231.imageshack.us/img231/6369/12691020qw2.jpg

http://img230.imageshack.us/my.php?imag ... 385se1.jpg

http://img230.imageshack.us/my.php?imag ... 892ph2.jpg

http://img489.imageshack.us/my.php?imag ... 470di2.jpg

http://img233.imageshack.us/my.php?imag ... 805lr2.jpg

http://img489.imageshack.us/my.php?imag ... 521lo0.jpg

http://img233.imageshack.us/my.php?imag ... 706qz2.jpg

http://img233.imageshack.us/my.php?image=10oe3.jpg

PostNapisane: 31 maja 2007, o 22:09 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Dzieki wielkie Lewiatan, skozystam, bede jechacx na rowerze. Jeszcze raz bardzo dziekuje.

Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2007, o 11:10 
Wieszcz forum
Wieszcz forum

te? mam zamiar sie tam wybra?

PostNapisane: 18 cze 2007, o 23:22 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Dzisiaj przygotowania do jutrzejszej wyprawy do owych bunkrów. Mapy juz wydrukowane, Lewiatan Jeszcze raz bardzo di?kuj? za fatyg?. Jak wróce to napisz jak to wszystko wygl?da, mo?e wrzuce jakie? zdj?cie...

Tytuł: Re: ...
PostNapisane: 19 cze 2007, o 00:00 
Wierszokleta
Wierszokleta

binek napisał(a):
Jak wróce to napisz jak to wszystko wygl?da, mo?e wrzuce jakie? zdj?cie...

Ciekaw jestem jak to teraz wygl?da, czekam na Twoj? opini? - by?oby fajnie jakby? wrzuci? par? fotek :).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]