forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 22 sie 2018, o 04:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2002, o 19:20 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

co tu gadac wszystko sie zmienilo to juz nie to samo jest i nie bedzie :? dlaczego ? to proste poczatki byly super, ograniczony dostep do netu, na ktory niewiele osob nie mialo dostepu no chyba ze sie fatygowali do kafejki albo jak ja robili przesiadowki u kasix (moj rekord to caly dzien i cala noc az w koncu jej mama o 5 rano zwrocila mi uwage :P ) zreszta roznica wieku ludzi nie byla az tak razaca. Wchodzilo sie na kanal gdzie siedzialo te kilkanascie czy czasem w porywach do kilkudziesieciu osob puszczalo sie haslo : grosz godz 17 albo zbiorka pod cafeja bo impreza u unca i prosze sklad sie zbieral bez 2 zdan. Ludzie sie przede wszystkim znali i to wszyscy bez wyjatkow czy mniej czy wiecej ale sie wiedzialo kto jest kto. Teraz sie wchodzi i czlowiek sie zastanawia : gdzie ja jestem ??? tu gadaja jedni o 2 z klasowki z j.polskiego a tam drudzy o tym ze im szef podwyzki nie dal. Niestety nie ma juz tego wspolnego jezyka i raczej malo prawdopodobne by znow wrocil. Jest zbyt duzy podzial dlatego jedyna rzecza ktora nam pozostala to te spotkania w szachu czy od czasu do czasu u kogos impreska w "starszym" gronie. Trudno sie mowi jak jest tak jest i nie zmieni sie to prawdopodobnie no chyba ze kiedys wejdziemy znow i otworzymy kanal #czterdziestolatki i ktos rzuci haslo: imprezaaaaaaa u Unnnca :D :D

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2002, o 15:44 
Moderator
Moderator

Pomineliscie jeden wazny aspekt...
chociarz zgodze sie z nellisem co do konalau ze za duzo banow itp..
argi napisales ze jestes jedynym kto tam pilnuje pozadku jak texas ranger moze 3eba troche popuscic...
Powiem tak siedze na radomiu od konca 96 bo 17 urodziny usz na ircu albo icq nie wazne net byl nigdy nie mialem stalego opa na radomiu i mi to nie przeszkadzalo ale jak wszedlem na kanal po dluzszej przerwie okazalo sie ze usz z 3 osoby maja opa bo siedza od calego miesiaca i sie strasznie sadza co mi sie nie spodobalo i wyrazilem co o tym mysle dostalem kicka, nie polubili mnie chyba nie wiem czemu przecierz mnie nie mozna nie lubic po krutkich wymianac zdan chyba jeszcze bardziej mnie nie polubili nawet nie bluzgalem dostalem bana...no wtedy to sie wqrwilem i dalem sobie spokuj z tym kanalem na dlugi czas....
i znowu zaczolem uzywac chatow ze stron internetowych...
po prostu kiedys bylo wiecej kanalow na ircu niz stron... teraz jest odwrotnie z innych kanalow irca tj. sexpl czy polska tesz coraz mniej ludzi korzysta gdyz latwiej wejsc na stronke nie po3ebujesz zadnego programu oprucz explorera i nikt oprucz operatora czy bota cie nie wykopie ty bardziej nie da bana...tam reguly sie nie zmieniaja...to tyle

Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2002, o 15:18 
Moderator
Moderator

Mam nieodparte wra?enie,?e Nelis "stroi sobie z nas ?arty" :twisted:
Inaczej tej nag?ej interwencji nie umiem sobie wyt?umaczy?. Czy?by nasz wykszta?cony, fantastycznie radz?cy sobie w ?yciu kolega zacz?? odwiedza? ostatnio #radom? 8O
D?ugo tu jestem, zna?am wielu operatorów i uwa?am ?e Argi dobrze sprawuje swoje obowi?zki, które przynosz? po?ytek nam wszystkim.

.... jakkolwiek mog?aby si? urodzi? nowa grupka zapale?ców, która zacz??aby si? interesowa? dog??bniej kana?em...

A tak w ogóle to chc? si? pochwali? 5 z collosa z angielskiego i 5 z egzaminu zerowego z Socjologii.Wiem ,?e bardzo si? to wi??e z tematem, ale nie mog?am powstrzymac swojego entuzjazmu.

Buziaczki dla wszystkich :cmok:

Tytuł: Wszyscy
PostNapisane: 20 gru 2002, o 16:53 
Chcialbym i ja wtracic swoje trzy grosze ja uwazam ze shogun ma racje w tym wzgledzie ze jest za bardzo rygorystycznie podchodzone za byle co albo nie wiadomo za co dostaje sie kopa i bana na Radomiu no w moim przypadku znalazlo sie miliom powodow najglowniejszym bylo bluzganie na kanale i wkurwianie ludzi dobra ja sie pytam kto zaczal ta wojne ja na poczatku bylo tak gdyby komus sie chcialo zajrzec do logow to tam jest napisane czarno na bialym jak to bylo a nie cytuje wybrane wfragmenty ktore mu pasuja do potwierdzenia swoje tezy bylo by duzo lepiej . A zaczelo sie tak ze jako nowy nabywca i uzytkownik internetu chcialem wejsc na irca na poczatku mialem Kline bo cale dami mialo podobno potem mi zdjeto i jakie bylo moje zdziwienie gdy probowalem wejsc na irca myslac kolejny raz pewnie znowu ten kline a tu figa wlazlem i zadowolony rzucilem sie na kanal Radom a tam kurcze abnegacja nikt mi nie zgotowal milego przyjecia wrecz przeciwnie zaczeto mnie od razu pouczcac ze tego nie wolno a to jest to ze sie nie znam i w ogole zebym poczytal najpierw na co ja ze dla mnie czlowiek ma po to jezyk i wiedze zeby sie nia dzielil na co dostalem ostrzezenie kopa a potem bana sytuacja sie powtarzala za byle drobnostke dostawalem kika i bana az w koncu sie wkurwilem na glupote pewnych osob i im wygarnalem co o nich mysle i dopiero sie zaczelo larum ze ja taki i owaki ze kultury nie mam za grosz i tak dalej w razie jakich pytan chetnie odpowiem ale madrze nie po kretynsku chyba ze tekst bedzie bardzo debilny to tak samo odpowiem tylko z mojej strony to juz nie bedzie debilizm nawet jak uzyje bluzgow czasami jak sie widzi taka glupote trzeba komus wygarnac dziekuje

Tytuł:
PostNapisane: 24 gru 2002, o 02:55 
Moderator
Moderator

matko jakie dlugie.................! :evil:

PostNapisane: 25 gru 2002, o 01:19 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Michal prosze blagam i to napewno nie tylko moje slowa.
Lubisz pisac duuuuzo ale zrob troche interpunkcji, jakis akapit
lub linijke odstepu.
Bo naprawde nikomu sie nie chce czytac.

Piszesz napewno z mysla ze ktos przeczyta twoj tekst i zgodzi sie z nim lub nie, ale go przeczyta.

A konczy sie na tym ze jak ktos zobaczy tyle maszynopisu od razu
przechodzi do nastepnego posta

Wesolych Swiat wszystkim zycze :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 gru 2002, o 12:29 
Site Admin
Site Admin

Michal nie ma juz dostepu do forum, wiec olejcie sprawe jego postuf.

Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2003, o 20:18 
Moderator
Moderator

i to chyba byla dobra decyzja!!

PostNapisane: 10 sty 2003, o 23:12 
Nowa twarz
Nowa twarz

Oscar, czy Wy szanowni staro gwardzisci nie przesadzacie (przynajmniej niektorzy)?
rozumiem wspoltworzyc jakis podsystem, gdy zwiekszy sie ilosc czlonkow uwazac sie za waznych... ale po co wciagac w to otoczenie?
slyszalem kilka wypowiedzi z rodzaju "zasluzeni dla radomskiego internetu", pionierzy i cos tam na temat Linuksa... :-D
to jest troszke smieszne. :-P

szczery,
szymon

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2003, o 03:37 
Site Admin
Site Admin

szymon... nie chodzi o to ze tworzymy swego rodzaju kaste jedynie z wlasnej woli. tu chodzi raczej o sprawe nie tyle pokolenia co rocznika. my bylismy tu pierwsi (nam znani pierwsi), tworzymy grupe ludzi zwiazanych tak a nie inaczej z siecia, ludzi o takich a nie innych pogladach, typach zachowan, idealach... niestety tak sie swiat ulozyl ze wiekszosc z nas nie pasuje do nowych "treduf" panujacych wsrod tych co przyszli po nas. to to nas raczej wyroznia a nie sama chec izolowania sie od srodowiska, ktora zreszta i tak nie miala, nie ma i nie bedzie miec miejsca, bo jestesmy ludzmi otwartymi...

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2003, o 10:03 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

A ja jestem Starogwardzista i ..... nie znam Linuxa :P a w sprawach komputerow niewiele zrobilam :P wiec o co chodzi :?:

Tytuł: ups
PostNapisane: 11 sty 2003, o 20:38 
Nowa twarz
Nowa twarz

Ech... Przepraszam. Wida?, znowu co? powiedzia?em i zosta?o to w ten, czy inny sposób odebrane jako jaki? atak. Nie o to mi chodzi?o.
To co mówisz, Oscar, jest rozs?dne i w wiekszo?ci prawdziwe. Sam swego czasu poznaw?em kilka osób z S.G., tudzie? zna?em ich duuu?o wcze?niej przed epok? internetu.
Ale istniej? tacy, nie zaprzeczysz, którzy nie maja zdrowego (takiego jak ty) podej?cia do elitarno?ci S.G, a z pewno?ci? mo?na ich do niej zaliczy?. S? te? tacy, którzy mimo normalnego stosunku, czasami mówi? zdania wzajemnie sprzeczne... Myli? si? rzecz? ludzk?. Ka?dy te? przecie? czasami koloryzuje...
Kurcze, w?a?nie sobie zda?em spraw?, ?e odpowiadam na swój post. :?
Co do izolacji, to nie jest ona wa?na w?a?ciwie, bo wed?ug s?ownikowej definicji 'elity', to kwestia w tym wyró?nianiu si?, a nie jakiekimkolwiek izolowaniu si? od reszty ?wiata, o co te? nie pos?dzam ca?ej S.G.
Mój post mia? zwróci? uwag? na rozszerzanie (mo?e przypadkowe) znaczenia tej elity, z IRCowego na inne dziedziny ?ycia miasta Radom, sieci internet, "pioniersko?ci" w inncyh info. dziedzinach itd. Ufff...

Przy okazji pozdrawiam: aleandra (co sie z toba dzieje?), agaciatko (gratulacje z powodu egz.), lucapsa (z góry gratulacje na przysz?a sesje, kolego z ?awki), praesusa (jak robota?)... :wink:
Zreszta wszystkich szanownych Radomian gor?co pozdrawiam!

Z dystansem,
Szymon
p.s. Oscar, ty pewnie bedziesz wiedzia?. Czy to kranik stawia? pierwszy serwer copy_conu? Bo chyba mia?em z nim wtedy fajn? przygod?... 8)

Tytuł: Re: ups
PostNapisane: 12 sty 2003, o 16:11 
Site Admin
Site Admin

xocoatl napisał(a):
p.s. Oscar, ty pewnie bedziesz wiedzia?. Czy to kranik stawia? pierwszy serwer copy_conu? Bo chyba mia?em z nim wtedy fajn? przygod?... 8)

pierwszy serwer CC byl konfigurowany przez goscia z PerytNET'u z wawy, ze zwgledu ze od nich mieli lacza. byla to standardowa instalacja itp. badziewie...

pozniej najpierw ja (jako webmaster), 2 tyg. pozniej krdian (jako admin) przyszlismy do CC i wtedy to serwerem CC zajal sie Krdian i pozniej to on (az po rok 2000) zajmowal sie serwerami CC (i nie tylko zreszta).

no to po tym wstepie opowiadaj co to miales za historie z Krdianem jako adminem CC :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2003, o 19:21 
StaroGwardzista
StaroGwardzista

Stary #radom ? Moge powiedziec tylko jedno "To se ne vrati". Dlaczego ? Bo dzis dostep do Internetu nie jest taki jak kiedys. Dzis mamy sporo ofert na rynku aby przyciagnac stalke do domciu. A kiedys trzeba bylo kombinowac: modem, gdzies wcisnac sie do jakiejs sali na uczelni ;), nocki w CC itp itd.

xocoatl pisze:
"slyszalem kilka wypowiedzi z rodzaju "zasluzeni dla radomskiego internetu", pionierzy i cos tam na temat Linuksa. to jest troszke smieszne"

Z perspektywy czasu to sie zapewne wydaje smieszne. Ale cofnij sie te pare lat wstecz i zadaj pytanie o linuxa ! Znalem 3 osoby z Radomia ktore mogly mi odpowiedziec w tym temacie w tym jedna studiowala w Krakowie. U zadnego ISP w Radomiu nie bylo *nixa. TopNet pracowal na NTku, w CC zaczal pracowac krdian ;) Wiecej ISP nie bylo ;), pomijajac firme MG.Computers ;). Ja doskonale pamietam ile razy meczylem krdiana o wiele spraw zwiazanych z Linuxem. Killer czy student <-- toc przeciez kawal historii w moim przypadku. Dla Ciebie moze to tylko puste nazwy ale dla mnie to kawalek zycia. Taki krdian byl dla mnie w tym okresie niejakim GURU linuxowym. W moim przypadku to od niego sie zaczelo, to on mi zalozyl pierwsze konto na studencie. Kolo naukowe na Polibudzie Radomskiej "TransNet" <-- tez nie przez przypadek powstalo, a z tego co sie dowiedzialem to ono nadal istnieje ;) Student tez niedawno wrocil do zycia :) Od tego zaczynalem ja, od tego zaczynalo wielu - jak nie od killera, to od studenta. #radom <- byl niejako medium do komunikacji pomiedzy nami. Znalismy sie, imprezowalismy itd itd. Dla mnie to jest historia..a Internet w Radomiu wtedy nie mial dlugiej historii, tym bardziej ze dostawcow nie bylo wielu i tylko chyba z TopNetu nie znalem osob. Krecenie tej spolecznosci kanalu #radom, zwanej teraz starogwardzistami tez nie jest pustym slowem. Nick na kanale nie byl dla mnie pusta nazwa tylko osoba, ktora w wiekszosci przypadkow znalem osobiscie. Moze to jest smieszne, ale dzieki tym ludziom mam wiele milych wspomnien. Pamietam powstanie wielu ISP, pamietam jak to kiedys bylo. Pamietam jeszcze CC z ulicy Pilsudskiego, w ktorym dosc czesto bywalem. Moglbym tak dluzej wspominac bo naprawde mam co.

Co do tego co wspominasz w innym poscie:
"Mój post mia? zwróci? uwag? na rozszerzanie (mo?e przypadkowe) znaczenia tej elity, z IRCowego na inne dziedziny ?ycia miasta Radom, sieci internet, "pioniersko?ci" w inncyh info. dziedzinach itd. Ufff..."

Tzn na jakie ?? Mozesz sprecyzowac ?? ;)))
Bo ja akurat moglbym Ci wymienic wiele rzeczy, ktore dotarlo do Radomia, lub ktore zaistnialy w Radomiu dzieki ludziom z tzw przez Ciebie elity ircowej. W koncu nie samym IRCem zylismy a wielu z nas udzielalo sie w radomskich ISP, firmach, internet caffe, czy na Politechnice Radomskiej itp itd. np: Krdian adminowal w CC, Oscar rzezbil www dla wielu firm radomskich, a niejaki Japcok byl jednym ze wspolwlascicieli jednego z ISP, dzieki ktorym Internet w Radomiu istnial.
Tak wiec nie samym IRCem zylismy, to tylko wycinek tego co sie wtedy dzialo.

P.s Nie uwazam sie za elite, pioniera, nie wiadomo kogo....nigdy nie myslalem o tym w takich kwestiach, jesli robilem cos to tylko dla wlasnego samozadowolenia, zabawy czy zdobycia nowych umiejetnosci i chyba o to w tym wszystkim chodzilo. Dzieki temu mam co wspominac :)

P.s2 Przepraszam ze pisalem tylko i wylacznie o krdianie ;) ale nie chcialem zeby mi ktos zarzucil jakies balwochwalstwo a akurat osoba krdiana jest dla mnie taka, ktora spory wklad w zycie radomskich ISP wniosla :)))) i nie tylko ISP...

Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2003, o 00:14 
Bywalec
Bywalec

Voder napisał(a):

xocoatl pisze:
"slyszalem kilka wypowiedzi z rodzaju "zasluzeni dla radomskiego internetu", pionierzy i cos tam na temat Linuksa. to jest troszke smieszne"

Z perspektywy czasu to sie zapewne wydaje smieszne. Ale cofnij sie te pare lat wstecz i zadaj pytanie o linuxa ! Znalem 3 osoby z Radomia ktore mogly mi odpowiedziec w tym temacie w tym jedna studiowala w Krakowie.

B?d? si? czepia?, bo mam to we krwi ;]

Jak si? cofn?, to nie b?d? si? mia? gdzie spyta?, bo prawie nikt nie mia? dostpu to Sieci.

W Radomiu mog?o by? sporo osób ze znajomo?ci? *nixa, o których istnieniu nie mia?e? i nadal nie masz poj?cia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]