forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 26 kwi 2018, o 15:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2009, o 01:51 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Nigdy za Tarantino nie przepada?em,a je?eli ju? by?y to wy??cznie tylko "Reservoir Dogs" oraz "Pulp Fiction".Za co ceni? te dwa filmy?za nieziemskie dialogi,pokr?con? akcj?,i komiczno?? owych bohaterów (Harvey Keitel,Samuel L. Jackson,Travolta,Willis,Roth czy Blundetto).Po tych dwóch filmach zdo?a?em jeszcze przetrawi? "Jackie Brown" ale dalej ju? by?o ci??ko,i nieciekawie jak dla mnie.Chcia?em si? wybra? do kina na B?kartów,skuszony obsad? oraz fabu?? filmu. Jak na ironii przysta?o,dosta?em ten film na gwiazdk?,i po wigillijnym rodzinnym tradycyjnym ucztowaniu wzi??em si? za ten film i......no w?a?nie,oceniam ten film pó? na pó?.Jest kilka momentów typowych dla re?ysera w filmach,pojawiaj? si? zabawne dialogi i akcja równie? pokr?cona.Niestety ogl?daj?c ten film jako ca?o??,wydaje si? ?e to nie jest ten dobry klimat dla kunsztu Tarantino,akcja dzieje si? w drugiej wojnie ?wiatowej,?ydzi morduj? nazistów,nazi?ci chc? dorwa? ?ydów,?ydówka za masakr? swej rodziny chce si? zem?ci? na nazistach i to wszystko wplecione jest w jeden w?tek podzielony na kilka rozdzia?ów i w ko?cowym efekcie otrzymujemy efektowne dynamiczne zako?czenie ostatniego rozdzia?u.Gdyby ten film zosta? nakr?cony w inny sposób,zupe?nie nie w stylu Tarantino,zupe?nie jakby do tej fabu?y doszed? na "powa?nie" gdzie nie by?oby ani nutki humoru,lecz opowiedziana historia z innej perspektywy mieliby?my niez?y kontrowersyjny wojenny film,gdzie ?ydzi byliby g?ównymi katami swoich katów - istny kinowy odwet.I tu jest ten problem,?e te dwa rzeczy - ironia i powaga nie ??cz? si? w ca?o??,przez co dla mnie film jest nierówny,aczkolwiek wielkie brawa dla aktora Christopha Waltza (w roli Hansa Landa -esesmana) :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 29 gru 2009, o 10:12 
Pisarz
Pisarz

Sturmbannführer
melvins napisał(a):
Gdyby ten film zosta? nakr?cony w inny sposób,zupe?nie nie w stylu Tarantino,zupe?nie jakby do tej fabu?y doszed? na "powa?nie" gdzie nie by?oby ani nutki humoru,lecz opowiedziana historia z innej perspektywy mieliby?my niez?y kontrowersyjny wojenny film,gdzie ?ydzi byliby g?ównymi katami swoich katów - istny kinowy odwet.

To mia? by? film a nie odwet (odwet to ?ydzi maj? na zupe?nie innej p?aszczy?nie ni? rozrywkowa). Mamy do czynienia z bajk? dla du?ych ch?opców (Tarantino tego nawet na moment nie ukrywa - ju? sam pomys? na "?ydowskich m?cicieli" jest dosyc karko?omny i trzeba mru?y? oczy, nie mówi?c nawet o fantastyce na zako?czenie) a nie epickim dzie?em z mora?em. Z reszt? gdyby kto? faktycznie chcia? przedstawi? ?ydów jako bohaterskich m?cicieli na powa?nie, to podejrzewam, ?e nie zosta?oby tam nic po za ?mieszno?ci?.

Inna sprawa, ?e gdybym by? ?ydem i chcia?bym mie? emocjonalny stosunek do "Inglourious Basterds", to bym si? musia? chyba na Tarantino obrazi? za to ?e pod woalk? kina antynazistowskiego stworzy? w film, w którym ?ydzi nie za bardzo wytrzymuj? konkurencj? z nazistami (pokazywano rzek?bym, raczej ich gorszy profil ;) ). Np. ?wietna scena [SPOILER] gdy tu? przed uderzeniem kijem psychopata-bejsbolista pyta niemieckiego oficera, czy "?elazny Krzy?" dosta? za zabijanie ?ydów, a ten z pogard?, patrz?c swemu przysz?emu katowi prosto w oczy odpowiada - Nie, za odwag? [/SPOILER]. Niemcy s? silni, ?ydzi si? wyg?upiaj? (scena "w?oska" ;) ).

A je?li chodzi o aktorstwo, to faktycznie - s? pere?ki. Sceny z Land? s? ?wietne, ale i Sturmbannführer Hellstrom te? zag?szcza nie?le atmosfer? ;D

PostNapisane: 1 sty 2010, o 13:24 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Wiem ?e to mia? by? film,Tarantinowski film jak poprzednie.Ale moim zdaniem s? tu dwa ró?ne klimaty.I przez to ogl?da mi si? kiepsko film.Death Proof,Pulp Fiction,czy W?ciek?e Psy - od pocz?tku do ko?ca s? zupe?nie takie same i ogl?da si? te filmy dobrze,bo s? równe.
Co do odwetu,wystarczy ?e dotkniesz dra?ni?cy temat a ju? napewno takim jest s?owo "?yd" i "II Wojna ?wiatowa" i niewa?ne jak go nakr?cisz - z tego co pami?tam,ju? kiedy by?a premiera,ten film wywo?a? nie ma?e kontrowersje, i odebrali go ?ydzi,niestety jako kinowy odwet a nie Tarantinowsk? dawk? humoru.Film móg?by raczy? ?mieszno?ci?,tym ?e ?ydzi morduj? niemców,ale czy film by?by w sobie ?mieszny,ogl?daj?c go?raczej w?tpie,i w?tpi? ?eby umie?ci? jakikolwiek w stylu ameryka?skim mora?.To nie w stylu Tarantino ale czemu nie?pono? wszystkiego trzeba spróbowa?,ale dla mnie ten film kompletnie jest nierówny,Hellstrom jest ok,ale wi?ksz? uwag? zwróci?em na Hansa,zreszt? przebija Hellstroma :wink:

PostNapisane: 6 mar 2011, o 14:38 
Pisarz
Pisarz

http://www.youtube.com/watch?v=xPT98maZaIk

Ile? mo?na tego spamu???

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]