forum.radom.pl

Niezależne forum dyskusyjne radomian - od 2002 roku
Teraz jest 25 mar 2019, o 16:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Prosimy o stosowanie na pocz?tku ka?dego tematu poni?szych oznacze? dla zachowania porz?dku i przejrzysto?ci dzia?u.
[K] - kupi?
[S] - sprzedam
[Z] - zamieni?
[U] - us?ugi np. korepetycje, nauka gry na gitarze, sesje zdj?ciowe itp.
[O] - oddam np. zwierz?tko, podr?czniki itp.
[P] - og?oszenia dot. pracy

Autor Wiadomość
 Tytuł: Obrazki. Pro?ba
PostNapisane: 18 cze 2008, o 23:13 
Nowa twarz
Nowa twarz

Witam wszystkich, za oko?o miesi?c wstepuje do Pallotynów, i mam pro?b? do wszystkich. Otó? od niedawna zacz??em kolekcjonowa? obrazki religijne, je?li kto? mia?by nie potrzebne, to móg? by mi je wys?a? poczt?, lub je?li jest z Radomia to móg?bym po nie wst?pi?. Mój email mieszczakowski@op.pl. Z góry dziekuj?. Kamil

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 19 cze 2008, o 10:06 
Sta?y bywalec
Sta?y bywalec

Wiesz, trudno ?eby kto? mia? nie potrzebne... Je?li kto? jest religijny i juz je mam to my?l?, ?e s? mu potrzebne ale powodzenia w poszukiwaniach.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, o 10:16 
Pocz?tkuj?cy
Pocz?tkuj?cy

Nie no...zdarzaj? si? i tacy, co od religi odst?puj?- i obrazki im zbyteczne. Niektórzy mog? mie? te? nadmiar- poniewierajacy sie gdzies po k?tach- cho? na ?wi?te obrazki to nie przystoi;)Albo mog? zdarzy? si? wierz?cy uwa?aj?cy, ?e akurat dany obrazek, czy w ogóle obrazki mu niepotrzebne. Rózni ludzie st?paj? na tym ?wiecie;)^^ heh, ale wydaje mi sie, ze przysz?y zakonnik- bez obrazy- powinien raczej krzewi? wiar? np rozdaj?c takowe obrazki ludziom, a nie ich pozbawia? :lol: :D ;)

Tytuł: Niezgadzam sie
PostNapisane: 20 cze 2008, o 10:35 
Nowa twarz
Nowa twarz

Niektórzy kolekcjonuj? znaczki, inni monety, a co jest z?ego w zbieraniu obrazków. Jest to tylko hobby. A poza tym- obrazki to nie wiara, tylko wizualne przedstawienie wiary, a to jest co innego!! Nikomu te? nie zabieram tych obrazków, nie zmuszam nikogo, jest to tylko pro?ba. Zastanów si? nad tym.Kamil

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, o 10:49 
Pocz?tkuj?cy
Pocz?tkuj?cy

To prawda- wizualne przedstawienie wiary, ale jednak o czym? ?wiadcz?ce i majace na celu podtrzymac, UMACNIAC, krzewic wiare i przypominac cz?owiekowi o ?wieto?ci na codzien- za kazdym razem kiedy to spjrzymy na taki obrazek:) Widomo, ?e religijne osoby posiadaj? i chc? posiada? takie dewocjonalia:) zauwaz jedanak, ze ktos po przeczytaniu Twojej prosby moze stwierdzic" aaaaw sumie to mi to niepotrzebne, wisi/le?y i si? kurzy" i niechc?cy mozesz stac sie bodzcem do pozbycia si? ?wi?tej rzeczy, a tym samym, mo?e to doprowadzic do os?abienia czyjejs wiary:] a bez tego bodzca ten potencjalny cz?owiek, tego by nie uczyni? i moze kiedys by siegna? do tych obrazków i modlitw- które zwykle bywaja na ich odwrocie;) do tego , ludzie zmieniaja cz?sto zdanie lub podejmuja decyzje zbyt pohopnie- ktos moze stwierdzic po czasie, ze zrobi? zle oddajc Ci jakis obrazek, ze jednak móg? on sie przydac:)
Ale oczywi?cie ka?dy ma woln? wol? wi?ci niech ka?dy robi jak uwa?a;)

hmm, do tego jakie? dziwne to og?oszenie - pierwszy raz sie z takim sptykam...a moze chcesz ppo prostu handlowac tymi obrazkami^^ Mo?e jestem czepliwa, ale obecne czasy zmuszaja niejako do podejrzyliwosci;)Nigdy nie wiadomo, kto ma czyste intencje, a kto nie:)Pozdrawiam:)

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2008, o 14:44 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

Popytam si? znajomych mo?e maj? jakie? ze szko?y.Ma?o osób przywi?zuje du?? wag? do obrazków przedstawiaj?cych wydarzenia religijne,gdy? jest to tylko obrazek.Wiar? to trzeba mie? w sobie a nie w obrazku :P
Propo - pi?kne s? obrazy (nie obrazki) religijne malarzy.Zw?aszcza z wizj? apokalipsy albo zmarchwystania 8)

Tytuł: krótko:)
PostNapisane: 20 cze 2008, o 22:51 
Nowa twarz
Nowa twarz

Nie martwcie sie, te obrazki nie pójd? na sprzeda?. A tak poza tym, to nikt nie musi pozbywa? si? obrazków, nie oto mi chodzi. Mi tak?e bardzo podobaj? si? wizerunki, które s? na nich przedstawione. Ale je?li kto? ma 2 takie same, to nie jest ujm?, podzieli? si? z kim?. I ostatnie moje zdanie, zauwa?yli?cie, ?e ten post wzbudzi? w was na nowo zainteresowanie, t? cz??ci? wiary, która ze strony wizualnej i artystycznej, jest tak na prawd? jej
wa?n? cz??ci?. Ale sie rozpisa?em. Troche dziwnie to brzmi co napisa?em. hehehe Kamil.;)

Tytuł: Re: krótko:)
PostNapisane: 21 cze 2008, o 19:34 
Pocz?tkuj?cy
Pocz?tkuj?cy

. Ale je?li kto? ma 2 takie same, to nie jest ujm?, podzieli? si? z kim?.

Tu si? moge zgodzi?^^

I ostatnie moje zdanie, zauwa?yli?cie, ?e ten post wzbudzi? w was na nowo zainteresowanie, t? cz??ci? wiary, która ze strony wizualnej i artystycznej, jest tak na prawd? jej
wa?n? cz??ci?.

Ci którzy si? tym interesuja, interesuja sie tym nieustannie^^

I tyle-zamilkne, bo mnie zlinczujecie :D Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2008, o 11:22 
Powie?cio-pisarz
Powie?cio-pisarz

we mnie nie wzbudzi? zainteresowanie - wr?cz odwrotnie - wizualna/artystyczna cz??? wiary mo?e i jest dla niektórych wierz?cych wa?na,ale cz?owiek który si? nie styka z wiar?,zawsze b?dzie widzia? jedno znaczenie tych obrazków - zwyk?y obrazek przedstawiaj?cy dzieje religijne.
Cho? wierz? w Boga,to dla mnie obrazek ma najmniejsze znaczenie w wierze,nie wzbudza we mnie zainteresowania,pr?dzej wzbudza wyczyny malarzy ni?eli ukazanie si? wiary z artystycznej strony - chyba ?eby to by?o co? dos?ownego.

Tytuł:
PostNapisane: 22 cze 2008, o 19:29 
Pisarz
Pisarz

melvins napisał(a):
ale cz?owiek który si? nie styka z wiar?,zawsze b?dzie widzia? jedno znaczenie tych obrazków - zwyk?y obrazek przedstawiaj?cy dzieje religijne.

znam takich ktorzy beda analizowac symbolike zwiazana z epoka itp artystyczne walory;]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]